دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ 1213 0 1

کتاب «عدالت: چه باید کرد» اثر مایکل سندل از سوی نشر نو روانه بازار شد.

انتشار کتاب «عدالت» از سوی نشر نو

فرهنگ نشر نو این اثر را با همکاری نشر آسیم و با ترجمه افشین خاکباز منتشر کرده است. در پشت جلد کتاب «عدالت...» می‌خوانیم: مایکل سندل، فیلسوف سیاسی معاصر آمریکایی و استاد دانشگاه هاروارد است. شهرت او به سبب برگزاری دوره آموزشی «عدالت»، در دانشگاه هاروارد است که طی ۳۰ سال گذشته بیش از ۱۵ هزار نفر دانشجو داشته است. سندل سه رویکرد بیشینه‌سازی رفاه، محترم شمردن آزادی و پرورش فضیلت را برای اندیشیدن درباره عدالت مطرح و در کتاب حاضر نقاط قوت و ضعف این سه راه مختلف را بررسی می‌کند.
 
در ادامه آمده است: سندل برای این کار خواننده را در برابر بزرگ‌ترین نوشته‌های فلسفی درباره عدالت قرار می‌دهد و به بحث متقابل با فیلسوفان وامی‌دارد. با ارائه مثال‌هایی از زندگی واقعی، بحث‌های حقوقی و سیاسی معاصری را مطرح می‌کند که به پرسش‌های فلسفی می‌انجامد... سندل برای پاسخگویی به این پرسش‌ها نظرات و دیدگاه‌های فیلسوفان مختلف را، از ارسطو تا کانت و رالز، بررسی می‌کند و با نشان دادن نقاط قوت و ظعف آن‌ها به پاسخگویی می‌پردازد. 

چاپ دوم کتاب «عدالت: چه باید کرد» به قیمت ۳۴ هزار تومان و شمارگان ۵۵۰ نسخه در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. چاپ نخست این کتاب در سال ۱۳۹۴ منتشر شده بود. 
منبع
ایسنا
کلمات کلیدی

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰