پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ 2175 0 1

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از اختصاص شعبه ویژه رسیدگی‌کننده به تخلفات و جرایم محیط زیستی در کرمانشاه خبر داد

دادستان کرمانشاه خبر داد

اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم محیط زیستی در دادسرا

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از اختصاص شعبه ویژه رسیدگی‌کننده به تخلفات و جرایم محیط زیستی در کرمانشاه خبر داد و گفت: موضوع محیط زیست اکنون به یک دغدغه ملی تبدیل شده؛ چرا که مردم خود شاهد بودند بی توجهی به محیط زیست می تواند چه آسیب‌های فردی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از دادستانی کل کشور، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه ادامه داد: در سال گذشته بحرانی که در استان های جنوبی بوجود آمد تا حد بسیار زیادی مردم را دچار سختی کرد و اکنون همه می دانند موضوع ریزگردها عرصه را به مردم تنگ می کند؛ لذا اهتمام جدی در فرهنگ سازی و توجه به محیط زیست باید تقویت شود.
 
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید با طبیعت از در دوستی وارد شد، افزود: برخوردهای قانونی در این زمینه با جزای نقدی که برای متخلفین در نظر گرفته می شود، بازدارندگی لازم را ندارد و نتوانسته است جز در مواردی مثمر ثمر واقع شود؛ بنابراین اهتمام جدی را باید در پیشگیری و بر هم زدن اقتصاد بازار متخلفین در حوزه محیط زیست قرار داد و بیشتر از این رویه بهره‌برداری کرد.
 
صادقی گفت: در بحث آگاهی رسانی و فرهنگ سازی کارهای خوبی صورت گرفته است و خوشبختانه در مردم نیز نوعی نگاه تقبیح کننده و سرزنش‌گر برای تخریب کنندگان محیط زیست بوجود آمده است که با تقویت آن می توان آن را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کرد و بر قدرت بازدارندگی آن افزود. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه کاسبکارانه و برداشت بیش از توان و ظرفیت محیط زیست یک نگاه بین‌المللی است  و اخیرا رییس‌جمهور آمریکا که کشورش 30 درصد آلایندگی ها را دارد تهدید به پاره کردن معاهده پاریس که مرتبط با محیط زیست است، کرده است.
 
دادستان کرمانشاه در پایان سخنان خود از اهتمام جدی دستگاه قضایی استان برای تعامل با محیط زیست بیش از پیش خبر داد و گفت در این راستا شعبه ویژه‌ای نیز در دادسرا به این موضوع اختصاص پیدا کرده است
منبع
ایسنا

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰