چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ 2343 0 2

رئیس پلیس فتا استان البرز در هشدار به شهروندان و دارندگان کارتهای عابر بانک در خصوص آخرین شیوه کلاهبرداران گفت: در صورت استفاده از دستگاههای کارت خوان و غیر فعال بودن کلید enter دستگاه را تا زمان عودت کارت عابر بانک‌‌ رها نکنید.

آخرین شیوه کلاهبرداری از طریق دستگاه عابر بانک

ایلنا: رئیس پلیس فتا استان البرز در هشدار به شهروندان و دارندگان کارتهای عابر بانک در خصوص آخرین شیوه کلاهبرداران گفت: در صورت استفاده از دستگاههای کارت خوان و غیر فعال بودن کلید enter دستگاه را تا زمان عودت کارت عابر بانک‌‌ رها نکنید.

به گزارش ایلنا، سرهنگ یزدان نیکنام به جدید‌ترین شگرد کلاهبرداری از دستگاه‌های عابر بانک اشاره کرد و اظهارداشت: افراد کلاهبردار در زمان پایانی وقت اداری بانک‌ها اغلب ساعت ۱۳: ۵۰ که درب بانک‌ها بسته می‌شود و فقط به مشتریان داخل بانک سرویس داده می‌شود در کنار عابر بانک و یا نزدیک آن مستقر می‌شوند سپس در یک فرصت مناسب به دستگاه خود‌پرداز مراجعه و با ریختن چسب روی کلید‌های تائید و انصراف (enter & cancel) منتظر مشتریان بانک می‌شوند.
 
وی افزود: پس از اینکه کاربر، کارت خود را وارد دستگاه خود‌پرداز کرد و با عدم کارکرد کلید enter مواجه شد، فرد کلاهبردار با نزدیک شدن به کاربر، رمز ورود را که مجدداً توسط صاحب کارت برای فعال کردن کلید enter وارد می‌کند دریافت و با وانمود به این موضوع که کارت وی نیز به همین نحو وارد دستگاه ATM شده و با همین مشکل مواجه شده، دارنده کارت را با خود همراه می‌کند تا به بانک که درب ورود آن از داخل قفل می‌باشد مراجعه کرده و از متصدیان بانک پیگیر کارت خود شوند.
 
رئیس پلیس فتا استان البرز تصریح کرد: در این لحظه و در غیاب صاحب کارت، همدست فرد کلاهبردار کارت را از دستگاه کارت خوان که به علت عدم وارد کردن هیچ کلیدی، کارت را عودت داده، با در اختیار داشتن رمز ورود اقدام به خالی کردن حساب مشتریان می‌کند.
 
سرهنگ نیکنام در پایان از دارندگان کارتهای عابر بانک خواست هنگام استفاده از دستگاه ATM و مواجه شدن با چنین مواردی دستگاه را ترک نکنند زیرا دستگاه به صورت خودکار پس از ۲ دقیقه کارت شما را عودت خواهد داد.
منبع
ایلنا

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰