شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ 1428 0 2

در یازده ماه سال جاری 28 هزار و 74 میلیارد و 210 میلیون ریال از مطالبات بانکی کشور از سوی ادارات اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وصول شده است.

از سوی سازمان ثبت انجام شد

وصول بیش از 2 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانک‌ها

در یازده ماه سال جاری 28 هزار و 74 میلیارد و 210 میلیون و 494 هزار و 242 ریال از مطالبات بانکی کشور از سوی ادارات اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با رشد 48 درصدی به نسبت مدت مشابه سال قبل وصول شده است.
 
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد تویسرکانی گفت: این میزان وصول در مقایسه با مدت مشابه سال 91 حدود 48 درصد افزایش دارد.
 
وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، توجه به منابع پولی کشور، استفاده بهینه و بهره وری صحیح از این منابع در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی را مهم عنوان کرد و افزود: در گذشته بانک‌ها اشکالات بسیاری در صرف منابع و اعطای تسهیلات بانکی داشته‌اند و این امر مشکلات زیادی را به دنبال داشته است.
 
تویسرکانی افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، نقش بسزایی در وصول مطالبات معوق بانک‌ها داشته و تاکنون علیرغم تمامی کمبودها توانسته عملکرد خوبی در این زمینه ارائه کند.
 
معاون قوه قضائیه اظهار کرد: ادارات اجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، امسال به شکل مکانیزه فرآیند رسیدگی را انجام دادند و در سال آینده به گونه ای اقدام خواهیم کرد تا پیشخوان های متعددی ایجاد شود و بخشی از تقاضاها از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.
 
به گفته وی در یازده ماهه سال جاری، 17 هزار و 772 اجرائیه برای چک های بلامحل و 7 هزار و 749 اجرائیه برای مهریه و اسناد تعهدی صادر شده است.

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰