دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ 2514 0 2

وزیر دادگستری با بیان اینکه باید حقوق شهروندی مستندسازی شود، گفت :در بحث حقوق شهروندی باید به حقوق کودک،نوجوان ، جوان و خانواده نیز توجه ویژه ای صورت گیرد.

وزیر دادگستری:در حقوق شهروندی به بحث حقوق کودک توجه اساسی شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،حجت الاسلام و المسلمین ˈ مصطفی پورمحمدی ˈ روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنواسیون حقوق کودک افزود: ضروریست در موضوع فراکسیون حقوق کودک،اصطلاح جوان نیز به آن افزوده و تحت عنوان فراکسیون حقوق کودک و جوانان نامیده شود.
 
وی اظهار داشت:زیرا حس و حال جوانی در نوجوانی تعریف می شود و این موضوع جامع تر است .
 
پورمحمدی با بیان اینکه باید در مورد مرجع ملی کنوانسیون کودک احساس مسوولیت نهادها و انجمن های غیردولتی تقویت شود، ادامه داد: بحث کودک کاملترین مباحث اجتماعی است و به خانواده نیز ارتباط پیدا می کند .
 
وی تصریح کرد: در واقع کودکان سرنوشت سازان آینده اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و غیره کشور هستند و بنای ما در وزارت دادگستری آن است که به این موضوع توجه اساسی شود.
 
وزیر دادگستری با بیان اینکه پیش نویس منشور حقوق شهروندی ایرادات زیادی دارد، گفت: دولت ادعای کامل بودن این پیش نویس را ندارد و این پیش نویس نیاز به کامل شدن دارد. 
 
پورمحمدی تاکید کرد: رییس جمهور قول داده بود که یک منشور منتشر کند و چون می خواست به وعده خود عمل کند ، گفت همین پیش نویس اولیه را هم منتشر کنند. 
 
وی اضافه کرد:وقتی پیش نویس منشور حقوق شهروندی را خواندم به اشکالات زیادی رسیدم، با آنکه دوستان خودمان هم در تهیه آن مشارکت داشتند. 
 
پورمحمدی با اشاره به اینکه باید روی پیش نویس منشور حقوق شهروندی کار شود، گفت: یک بحث اساسی داریم و آن اینکه عمده مطالب در قانون اساسی و قوانین دیگر وجود دارد و اینها باید مستندسازی شود. 
 
وی ادامه داد: شاید برخی موارد نیز به قانون یا مصوبه دولت نیاز داشته باشد و در هر صورت باید اینها را تعقیب کنیم تا انجام شود. وزیر دادگستری ،دسته بندی های این منشور را نیاز به تکمیل دانست و گفت : باید چند فصل به آن اضافه شود و همچنین برخی از بخش ها شاید آنقدر وزن ندارند که در کنار بخش های دیگر قرار بگیرند. 

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰