پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ 2681 0 1

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران: خوشبختانه به دلیل کاهش نوسانات ارز قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی به ثبات تقریبی رسیده است و در این راستا شاهد کمتر شدن احتکار خانگی هستیم.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران:

با ثبات قیمت در بازار لوازم خانگی، احتکار خانگی را کمتر مشاهده می‌کنیم

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: خوشبختانه به دلیل کاهش نوسانات ارز قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی به ثبات تقریبی رسیده است و در این راستا شاهد کمتر شدن احتکار خانگی هستیم.
 
رضا ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی است و قضاوت درباره نحوه عملکرد این سازمان بر عهده مردم است.
 
وی ادامه داد: شکایت از سوی مردم همیشه وجود دارد که این شکایت‌ها دارای دو بعد است. بعد اول آن به دلیل نارضایتی از قیمت‌های برخی اجناس است که مردم به سازمان تعزیرات حکومتی شکایت می‌کنند و بعد دیگر به دلیل احساس مسئولیت برخی از هموطنانمان در مورد گرانفروشی اصناف مختلف است که این شکایات هم به صورت حضوری و هم از طریق تماس با شماره تلفن 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود.
 
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در مورد افزایش یا کاهش تعداد پرونده‌ها در سازمان تعزیرات حکومتی در چند ماهه اخیر خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌ها در چند ماه اخیر افزایش نداشته و می‌توان گفت که حتی تعداد ورودی پرونده‌ها به این سازمان کمتر هم شده است که این موضوع برای ما بسیار خوشایند است.
 
ملکی در مورد ثبات تقریبی قیمت لوازم خانگی در بازار تصریح کرد: زمانی که آرامش در بازار حاکم باشد و نوسانات قیمت ارز را نداشته باشیم قطعا می‌توان ثبات قیمت را در بازار احساس کرد و در حال حاضر نمی‌توان آرامش موجود در بازار را کتمان کرد.
 
وی بیان کرد: البته یک مقدار میل مردم برای خرید لوازم خانگی کاهش پیدا کرده است و عبارتی احتکار خانگی را کمتر مشاهده می‌کنیم و دلیل این موضوع این است که مردم احساس می‌کنند این رویه (ثبات قیمت‌ها) برای ماه‌های آینده در بازار ادامه دارد. لذا زمانی که تقاضاها متعادل باشد قیمت‌ها نیز به ثبات خواهد رسید.

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰