دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ 1707 0 2

معاون قوه قضائیه از كاهش 5 درصدی ازدواج و افزایش 6 درصدی طلاق در كشور خبرداد.

كاهش 5 درصدی ازدواج در كشور/ اعلام دلایل 90 هزار طلاق در سال جاری

معاون قوه قضائیه از كاهش 5 درصدی ازدواج و افزایش 6 درصدی طلاق در كشور خبرداد. به گزارش خبرنگار مهر، احمد توسركانی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از نمایشگاه الكامپ گفت: در هفت ماهه سال جاری 467 هزار و 242 مورد ثبت واقعه ازدواج و 90 هزار و 653 مورد ثبت واقعه طلاق در كشور داشته ایم كه مهمترین دلایل طلاق در كشور به شرح ذیل است:
 
7.6 ترك زندگی
6.5 اعتیاد یكی از زوجین
9 دهم دصد محكومیت حبس یكی از زوجین
3.1 ضرب و شتم
3 دهم درصد بیماری صعب العلاج یكی از زوجین
15.3 مححقق نشدن یكی از شروط ضمن عقد
4 درصد استنكاف زوج از پرداخت نفقه
1.2 ازدواج مجدد زوج
7 دهم درصد اختلالات جنسی
1.4 اختلالات روانی و افسردگی
4.1 فقر مالی
9 دهم درصد ارتباطات نا مشروع
15.5 دخالت خانواده ها

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در مورد اجرای طرح كاداستر در كشور اظهار داشت: مجلس طرح جامع كاداستر كشور را نهایی كرده و آماده ارائه در صحن علنی است و اگر تصویب شود مشكلات مربوط به كاداستر از نظر تامین منابع اعتباری برطرف می شود.
 
وی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینكه در سال گذشته بودجه این سازمان كاهش 20 درصدی داشته آیا این مشكل برای سال آینده برطرف می شود گفت: ما برای تامین زیرساختها، نگهداری از اسناد و مدارك و بانك اطلاعاتی، تامین سخت افزارها و اجرای طرح كاداستر نیازمند بودجه جهشی و ویژه است كه بر اساس این خواسته ها نیازمند بودجه ای 500 میلیارد تومانی برای سال آینده هستیم.
 
توسركانی در پاسخ به مهر در مورد سقف فعالیت سردفتران ازدواج و طلاق و اینكه سردفتران بعد از كهولت سن كار خود را به اقوام واگذار می كنند گفت: ثبت وقایع ازدواج و طلاق باید توسط شخص سردفتر انجام شود و افراد دیگر نمی توانند ثبت كنند. همچنین پس از بررسی وضعیت سردفتران ازدواج و طلاق تعیین شد كه سردفتران بالای 70 سال از لحاظ صلاحیت علمی و توانایی توسط پزشكی قانونی باید بررسی شوند كه برای 40 درصد سردفتران پرونده تشكیل و به دادگاه انتظامی سردفتران ارسال شد تا صلب صلاحیت شوند.
 
وی افزود: در مورد سردفتران و دفتریاران هم در سال جاری چندین مورد تخلف دیده شده كه 5 سردفتر صلب صلاحیت و 17 سردفتر به جزای نقدی محكوم و 29 سردفتر هم 6 ماه از خدمت منفصل شدند.
کلمات کلیدی

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰