دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲ 2674 0 3

سازمان زندان‌های سوئیس اعلام کرد که از این پس دیوار زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها در این کشور به رنگ صورتی خواهد بود.

زندان‌های سوئیس صورتی رنگ می‌شوند

سازمان زندان‌های سوئیس اعلام کرد که از این پس دیوار زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها در این کشور به رنگ صورتی خواهد بود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اقدام با استناد به نظر مشاوران روانشناسی صورت می‌گیرد که توصیه کرده بودند از رنگ صورتی در دیوار بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها استفاده شود چرا که این رنگ تاثیر مثبتی بر روان انسان دارد.
 
استفاده از رنگ صورتی محدود به زندان‌ها نمی‌شود، بلکه پلیس سوئیس نیز تصمیم گرفت حتی دیوار بازداشتگاه‌های موقت خود را نیز صورتی رنگ کند. پس از این اقدام، مشخص شد بازداشت شدگان شرور نیز پس از قرارگرفتن در زندان‌های صورتی رنگ، آرام‌تر شده‌اند.
 
کارشناسان روانشناسی می‌گویند رنگ صورتی به سعادت روحی اشاره دارد. این رنگ یکی از رنگ‌های بیانگر نرمی و احساسات ظریف است، به همین دلیل صورتی، رنگ دخترانه توصیف می‌شود.
 
قوانین برخی از کشورها درباره زندان‌ها جالب و جنجال‌برانگیز هستند. به عنوان مثال در برزیل، قوانین اجازه می‌دهند هر زندانی در مقابل مطالعه یک کتاب، 4 روز از دوره حبسش کم شود، البته به شرطی که دوره کاهش حبس، بیش از یک و نیم ماه در سال نباشد. این زندانیان باید به سؤالاتی درباره کتاب مطالعه شده پاسخ بدهند و خلاصه‌ای در این باره بنویسند.
 
در زندان دیگری در برزیل، دوچرخه‌های ثابت قرار داده شده‌اند که به زندانیان اجازه می‌دهد با استفاده از این دوچرخه‌ها، به تولید برق اقدام کنند. در مقابل 16 ساعت تولید برق به وسیله دوچرخه وسیله ثابت، یک روز از مدت حبس آن‌ها کم می‌شود.
کلمات کلیدی

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰