يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ 1301 0 2

معاون مركز آمار قوه قضائیه اعلام كرد: روزانه به صورت میانگین 4 هزار شهروند با استفاده از سامانه پیامك 30009699 خلاصه پرونده قضایی خود را دریافت می كنند.

تمامی اتفاقات در پرونده های قضایی پیامك می شود

ارسال روزانه 4 هزار خلاصه پرونده قضایی با پیامك

سیامك رفعتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اینكه شهرواندان می توانند از طریق سامانه پیامكی خلاصه پرونده خود را دریافت كنند گفت: دریافت خلاصه پرونده، رمز پرونده، دریافت شعبه رسیدگی كننده و مشاهده فهرست پرونده ها مهمترین كارایی این سامانه است كه اكنون مدت یك سال است كه فعال شده و شهروندان می توانند از طریق این سامانه جزئیات پرونده خود را مشاهده كنند.
 
وی افزود: اكنون میانگین 3700 تا 4 هزار درخواست به این سامانه پیامكی ارسال می شود و به صورت اتوماتیك پاسخ آن داده خواهد شد. البته سامانه دیگر پیامكی در حال تكمیل است كه كمی با جزئیات بهتر و امكانات بیشتری به شهروندان معرفی خواهد شد.
 
همچنین توسط همین سامانه تمامی اتفاقات مربوط به پرونده به سرعت به شهروندان اعم از شاكی و متهم ارسال می شود.
 
رفعلی اظهار داشت: شهروندان جهت دریافت راهنمای استفاده از این سامانه، می توانند عدد صفر را به شماره 30009699 پیامک كنند. شهروندان می توانند برای دریافت هر بخش به شرح زیر، عدد مربوط را به شماره 30009699 پیامک كنند.
 
• راهنمای دریافت خلاصه پرونده = عدد 1
• راهنمای دریافت رمز پرونده =عدد 2
• راهنمای دریافت شعبه رسیدگی کننده و آدرس = عدد 3
• راهنمای ارسال پیشنهاد و یا انتقاد = عدد 9
 
معاون مركز آمار قوه قضائیه اظهار داشت: همچنین برای دریافت خلاصه پرونده باید کد زیر را به شماره 30009699 پیامک كرد. رمز شخصی# شماره فرعی پرونده # شماره پرونده # 1
کلمات کلیدی

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰