جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ 2355 0 2

افتتاح ساختمان جدید سازمان ثبت اسناد و املاک استان تهران با حضور تویسرکانی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک:

جامعه بدون ثبت رسمی و وجود دفاتر اسناد رسمی دچار بی نظمی می‌شود

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: دفاتر اسناد رسمی نهادهای حاکمیتی هستند که نقش مهمی در ایجاد نظم در جامعه دارند و ما امروز به مراتب بیشتر از گذشته اهمیت این نظامات را برای اداره جامعه احساس می کنیم.
 
به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک، تویسرکانی که در جمع اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، جامعه سردفتران ازدواج و طلاق و برخی سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان خراسان رضوی در مشهد سخن می گفت با تاکید بر ارائه خدمات بهتر و کارآمد به مردم با بهره گیری از تمام ظرفیت ها به عنوان یکی از وظایف اصلی مدیران افزود: بدیهی است یکی از وظایف مجموعه کارگزاران و مدیران این است که متناسب با شرایط روز و نیاز جامعه بتوانند با برنامه ریزی، خدمات مفید و منطبق با مقتضیات روز ارائه و رضایتمندی مردم را حاصل کنند.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تحولات فرآیندی وسیع در سنوات اخیر در سازمان و تغییر و اصلاح برخی قوانین و آئین نامه ها در راستای تحول در ارائه خدمات ثبتی اظهار کرد: گاهی جستجوی سوابق به روش سنتی مثل جستجوی یک سوزن در انبار کاه بود که خوشبختانه با الکترونیکی شدن فرآیندها و ایجاد سامانه های متعدد و تصویربرداری و آرشیو الکترونیکی اسناد و بایگانی ها به مرور مردم نقش این سازمان و مجموعه دفاتر زیرمجموعه آن را به عنوان نهادی قابل اعتماد احساس خواهند کرد.
 
وی با یادآوری واکنش های مختلف به تغییرات قوانین و فرآیندهای ثبتی و عبور این سازمان از ثبت سنتی به ثبت نوین در شروع این کار در سال 88 و غیرقابل باور بودن این تغییرات در ذهن بسیاری افزود: خوشبختانه سازمان ثبت با اتکاء به مدیران و کارکنان و با حمایت های آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضاییه موفق شد از گردنه‌های بسیار سخت عبور کند که رئیس دستگاه قضایی نیز آن را اقدامی شجاعانه توصیف کرده است.
 
معاون رییس قوه قضاییه گفت: به هر حال اصل شفافیت و اقتضای پیچیدگی ها و شرایط روز جامعه اقتضا می‌کرد که این تحولات صورت گیرد و به جهت ایجاد انتظام در جامعه ادامه خواهد یافت و قطعا آثار آن در آینده بیشتر ظهور و بروز پیدا می کند.
 
پیگیری اصلاح قوانین و مقررات مربوط به دفاتر، اسکن و تصویربرداری مجموعه سوابق بایگانی های دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق و توسعه بیشتر خدمات الکترونیکی از دیگر برنامه های در دست اقدام سازمان ثبت است که تویسرکانی به آنها اشاره کرد.
 
در ابتدای این مراسم دشتی رییس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی و رئیس جامعه سردفتران ازدواج و طلاق این استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این دفاتر در راستای ثبت نوین همچنین با اهدای لوحی از تلاش های تویسرکانی در ایجاد تحولات ثبتی تقدیر و تشکر کردند.

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰