يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ 2711 0 1

جانشین رئیس پلیس پیشگیری با تاکید بر اینکه ناجا بر عملکرد موسسات مراقبتی و حفاظتی نظارت کامل دارد، گفت: فعالیت این موسسات برجسته‌ترین نمود تعامل دو سویه مردم و ناجا در تولید امنیت است.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا عنوان کرد؛

امکان استفاده از سلاح گرم توسط نگهبانان محله در برخی ماموریت‌ها

جانشین رئیس پلیس پیشگیری با تاکید بر اینکه ناجا بر عملکرد موسسات مراقبتی و حفاظتی نظارت کامل دارد، گفت: فعالیت این موسسات برجسته‌ترین نمود تعامل دو سویه مردم و ناجا در تولید امنیت است.ب سردار مهدی معصوم‌بیگی در خصوص عملکرد موسسات حفاظتی و مراقبتی، با تاکید بر اینکه پیشگیری ازجرم وظیفه ذاتی و همیشگی ناجاست، اظهار کرد: همان طور که عرصه‌های وقوع جرم متنوع است، عرصه‌های پیشگیری از آن نیز دارای تنوع است. وی افزود: آموزش خانواده و مدارس، خودمراقبتی و خودکنترلی، تشویق و مشارکت دستگاه‌ها و نهادها در تولید امنیت و ایفای نقش فعال آحاد مردم در این حوزه به عنوان مهم‌ترین عرصه‌ فعالیت های پیشگیرانه است.
 
جانشین رئیس پلیس پیشگیری تاکید کرد : موسسه‌های مراقبتی و محافظتی از برجسته‌ترین نمودهای تعامل دو سویه مردم و ناجا در تولید امنیت است. سردار معصوم بیگی با بیان اینکه موسسه‌های حفاظتی و مراقبتی باید همواره در حال بالا بردن توانایی‌های خود در سه حوزه شغلی و حرفه‌ای، تجهیزات و حوزه قدرت تحرک و مانور باشند، بیان کرد: این برنامه نیز با هدف ارزیابی توان تحرک و چابکی این موسسه‌ها برگزار شد که خوشبختانه نشان از توان مناسب این نیروها دارد.
 
وی افزود: نگهبانان محله در زمینه امنیت آموزش حرفه‌ای دیده‌اند، تجهیزات متناسب با وظیفه خود دارند و دارای صلاحیت‌ لازم و تایید پلیس هستند، افزون بر این موارد تحت حمایت و همکاری ناجا قرار داشته و در برنامه‌های میان و بلندمدت ما برای توسعه ظرفیت مردمی تولید امنیت جایگاه ویژه‌ای دارند، بنابراین شهروندان با اعتماد بیشتری به این نیروها نگاه کنند.
 
این مقام انتظامی، نگهبان محله را محدود به محله‌های شهری ندانست و گفت: در همه ماموریت‌هایی که تامین امنیت نیاز به سلاح گرم ندارد و حتی در برخی ماموریت های مستلزم سلاح گرم می‌توان این نیروها را به کار گرفت. گفتنی است، تمرین مشترک یگان های ناجا و مرکز انتظام با هدف ارزیابی توان، قدرت تحرک و هماهنگی نیروهای پلیس و نگهبانان محله با حضور موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی و یگان‌های انتظامی در سطح شهر برگزار شد.
کلمات کلیدی

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰