شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ 2812 0 3

گزارش ها نشان می دهند که چند دانشکده حقوق در ایالات متحده هستند که هزینه های بسیار بالایی بر دانشجویان تحمیل می کنند. ۵ مورد از گرانترین دانشکده های حقوق در سطح ایالات متحده را نام برده ایم.

گرانترین دانشکده های حقوق در آمریکا

گزارش ها نشان می دهند که چند دانشکده حقوق در ایالات متحده هستند که هزینه های بسیار بالایی بر دانشجویان تحمیل می کنند. بنابر این میزان بدهی دانشجویان به دانشگاه بسیار بالا می رود. به گزارش رسانه های آمریکا، هزینه تحصیل در مدرسه حقوق به پارامترهای زیادی همچون مبلغ شهریه، مخارج بیمه سلامت، مواد درسی و فاکتور متفرقه دیگری بستگی دارد که بدهی کلی دانشجو به دانشگاه را بسیار بالا می برد. در زیر ۵ مورد از گرانترین دانشکده های حقوق در سطح ایالات متحده را نام برده ایم:

۵. دانشکده حقوق دانشگاه کارولینای جنوبی
این دانشکده رتبه پنجم لیست گرانترین دانشکده حقوق را به خود اختصاص داده و مؤسسه آموزشی آن در لوس آنجلس قرار دارد. مبلغ شهریه سالانه تحصیل در این دانشکده ۵۲۸۱۴ دلار است. ظاهراً رتبه این دانشکده در لیست بهترین دانشکده های حقوق آمریکا، ۲۷ است.

۴. دانشکده حقوق دانشگاه فوردهم
این دانشکده در نیویورک سیتی واقع شده است و چهارمین دانشکده حقوق پرهزینه در آمریکاست. مبلغ شهریه سالانه این دانشکده ۵۰۳۷۰ دلار است و گفته می شود که این دانشکده یکی از معدود مؤسسات آموزشی آمریکاست که بعد از فارغ التحصیلی برای دانش آموختگان فرصت های شغلی فراهم می کند.

۳. دانشکده حقوق استنفورد
این دانشکده که در کالیفرنیا واقع شده است، شهریه سالانه ای در حدود ۵۱ هزار دلار دارد. دانشکده حقوق استنفورد در سال ۱۹۰۸ تأسیس شد و می گویند کتابخانه ای با بیش از ۵ میلیون کتاب دارد.

۲. دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک
این دانشکده که رتبه دوم گرانترین دانشکده های حقوق آمریکا را به خود اختصاص داده شهریه سالانه ای در حدود ۵۳۲۰۰ دلار دارد. این دانشکده در سال ۱۸۳۵ تأسیس شد و حداقل ۱۰ رشته با گرایش های مختلفی حقوق جزا، منافع عمومی و غیره دارد.

۱. دانشکده حقوق کلمبیا
دانشکده حقوق کلمبیا در صدر لیست گرانترین دانشکده حقوق آمریکا قرار دارد. تحصیل در این دانشکده هزینه گزافی در حدود ۵۵۹۱۶ دلار در سال برمی دارد. با این حال این مؤسسه برای دانشجویان خاصی که در حوزه خدمات عمومی کار می کنند، برنامه بخشش وام دارد.

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰