شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ 2854 0 1

با حضور رییس کانون مرکز و گروه وکلای ایرانی نشست سالانه انحمن بین المللی وکلا در واشنگتن دی سی آغاز شد.

نشست سالانه انحمن بین المللی وکلا در واشنگتن دی سی

گزارش نخستین روز همایش IBA:
با حضور رییس کانون مرکز و گروه وکلای ایرانی نشست سالانه انحمن بین المللی وکلا در واشنگتن دی سی آغاز شد

روابط عمومی کانون وکلای مرکز- نخستین روز همایش سالانه انجمن بین الملی وکلا با سخنرانی دیوید ریفکین رئیس IBA و کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول در تالار همایش های والتر واشنگتن در مرکز شهر برگزار شد.

در روز آغازین و پس از برگزاری کارگاه آشنایی شرکت کنندگان با کنفرانس سالانه برای کسانی که برای نخستین بار در این نشست شرکت می کنند، دکتر امیر حسین آبادی رئیس کانون وکلای مرکز و دکتر علیرضا آذربایجانی نایب رئیس کانون به همراه گروه وکلای ایرانی در برنامه گشایش همایش شرکت کردند. پس از آن، همه شرکت کنندگان همایش سالانه برای بازدید از موزه هوا و فضای اسمیت سونیان دعوت  شدند.

رئیس انجمن بین المللی وکلا با خوش آمدگویی به وکلای جهان، خواستار حمایت آن ها از دموکراسی و اجرای قانون شد. همچنین کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول و رئیس پیشین موسسه حقوقی بیکر اند مکنزی – بزرگترین موسسه حقوقی دنیا- با تاکید بر این که همچنان خود را یک حقوقدان و وکیل می داند به آسیب شناسی فساد در کشورها پرداخت و وکلا را بازرگانان اعتماد خواند.

برنامه های روز دوم همایش با موضوعات گوناگون با مدیریت کمیته های تخصصی و سخنرانی و گفت و گو انجام خواهد شد. از جمله سخنرانان روز دوم همایش کالین پاول وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده و جانسون رییس اداره امنیت داخلی ایالات متحده هستند.

برگزارکنندگان همایش در کنار برنامه های اصلی همایش برای دیدار از ساختمان کنگره و مجلس نمایندگان، خانه توماس جفرسون نویسنده قانون اساسی آمریکا، جرج واشنگتن نخستین رئیس جمهور آمریکا، تندیس آبراهام لینکلن "از بین برنده برده داری" در آمریکا، دیدار از بانک جهانی، دیدار از موسسات حقوقی واشنگتن و دیدار از پلیس فدرال واشنگتن برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است که می توانند در آن ها شرکت کنند.

خبر ادامه اجلاس IBA : 
کالین پاول وزیر خارجه اسبق ایالات متحده در سخنرانی و گفت و گویی که با دبیر اجرایی IBA انجام شد، دیدگاه های خود دربارهً مهم ترین مسایل و چالش های دارای جنبه حقوق بشری بیان کرد. در این گفت و گو که در تالار شماره ٢ هتل ماریوت واردمن واشنگتن با اجرای مارک الیس دبیر اجرایی IBA انجام شد، وی با بررسی شماری از شیوه های مبارزه با تروریسم، هرگونه شکنجه را در هر شرایطی مردود اعلام کرد و برخی از چالش ها در روابط بین المللی آمریکا با کشورهایی همچون کره شمالی و روسیه برشمرد. ژنرال پاول با مقایسه برخی رویدادهای دوره ریاست جمهوری  بوش پسر و باراک اوباما، از تغییرات روی داده بویژه با توجه به برخی تصمیمات  مراجع قضایی و نظارت آن ها بر اقدامات دولتی یاد کرد. سپس وکلای شرکت کننده پرسش های خود را به طور مستقیم از کالین پاول پرسیدند. در این برنامه دکتر امیر حسین آبادی رییس و دکتر آذربایجانی نایب رییس کانون مرکز با همراهی وکلای ایرانی حضور داشتند.
 
دیدار رئیس کانون وکلای مرکز با رئیس اتحادیه کانون های وکلای ترکیه
روابط عمومی کانون وکلای مرکز - در اجلاس IBA , واشنگتن - دکتر حسین ابادی و دکتر آذربایجانی در جلسه مشترک با تعدادی از روسای کانونهای منطقه با دعوت رسمی وبه میزبانی فیض اوغلو رییس اتحادیه کانونهای ترکیه در اقامتگاه سفیر ترکیه شرکت  و تبادل نظر در خصوص تقویت رابطه کانونهای دو کشور و  موارد دیگر صورت گرفت که در این نشست هیئت وکلای ایرانی حاضر بوده اند.

یادآور می شود علاوه بر شمار اندکی از وکلای ترکیه که در همایش سالانه IBA شرکت کرده اند، اتحادیه کانون های وکلای ترکیه نیز غرفه ای در نمایشگاه کنار همایش دارد. در این غرفه علاوه بر کتابچه هایی درباره اتحادیه، چگونگی تحصیل در رشته حقوق و دانشگاه های ترکیه، دو کتاب درباره معرفی کلی ترکیه و جاذبه های فرهنگی و اجتماعی آن و چگونگی سرمایه گذاری و کار اقتصادی ارائه شده است. حتی بروشوری درباره واقعه 15 جولای و تنش سیاسی در آن کشور با برجسته سازی نقش اتحادیه وکلای ترکیه در پاسداری از اجرای قانون و نظم عمومی منتشر شده است.

سومین روز همایش سالانه انجمن بین المللی وکلا تا دو ساعت دیگر آغاز می شود:
 گروه وکلای ایرانی در عصرانه کاری به میزبانی وکلای واشنگتن شرکت می کند
روابط عمومی کانون مرکز_واشنگتن: بر پایه گرارش روابط عمومی کانون مرکز از واشنگتن، همچنین در سومین روز کنفرانس سالانه IBA, جک استرا وزیر خارجه اسبق انگلستان درباره آثار حقوق جدایی از اتحادیه اروپا سخنرانی می کند. در برنامه نیم روزی و همزمان با کارگاه ها و ونشست های حقوقی تخصصی و حرفه ای درباره امور حرفه ای وکالتی، رابرت مولر رییس پیشین FBI  و قاضی و نماینده سابق سانفراسیسکو سخنرانی خواهند کرد. برابر برنامه، اعضای گروه وکلای ایرانی به ریاست دکتر امیر حسین آبادی رییس کانون وکلای مرکز علاوه بر حضور در نشست های عمومی، در شماری از نشست های تخصصی شرکت می کنند. همچنین پی گیری برای امکان حضور در نیویورک و  دیدار و گفت و گو با دکتر حسن روحانی رییس جمهور و دکتر ظریف وزیر امورخارجه _که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهند کرد_ در دست اقدام است .

دیدار با دکتر جک استراو وزیر خارجه پیشین بریتانیا با وکلای ایران پیش از مهم ترین نشست امروز درباره جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا.
 روابط عمومی کانون وکلای مرکز، واشنگتن_ در حالی که مهم ترین نشست امرور همایش سالانه IBA ,انجمن بین المللی وکلا ساعتی دیگر در تالار شماره 3 هتل ماریوت واردمن واشنگتن آغاز می شود، پیش از آغاز برنامه دکتر علیرضا آذربایجانی در دیدار و گفت و گویی در  حاشیه برنامه با سخنران اصلی جک استراو دیدار و گفت و گوی کوتاهی انجام دادند، استراو که نقش سازنده ای در گفت و گو های ایران و اروپا در دهه گذسته بویژه درباره فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران داشت، با بیان آشنایی خود با ایرانیان، از زمان دیدارها و اقامتش در تهران به نیکی یاد کرد. وی با خرسندی از دیدار با وکلای ایرانی در این همایش، برجام را یکی از مهم ترین رویداد ها در روابط بین المللی ایران توصیف کرد. در صورت انطباق برنامه های دکتر حسین آبادی، رییس کانون مرکز در نشست یادشده که با حضور ایوانا بیزگان از رومانی، لرد کین از بریتانیا، الکساندر ریت وی از آلمان و کارولین ویسینی از ایالات متحده برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

وکیل ۳۶۰: گروه حقوقی اندیشه کوروش

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای 'وکیل ۳۶۰' نمی باشد.

نظر شما

خدمات وکیل ۳۶۰